Суббота, 22.09.2018, 14:11
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость
Главная » 2018 » Май » 22 » “Жывая класіка: прысвячэнне маёй Радзіме”
08:43
“Жывая класіка: прысвячэнне маёй Радзіме”

Абласны этап  Рэспубліканскага  конкурсу юных чытальнікаў
“Жывая класіка: прысвячэнне маёй Радзіме”

19 мая 2018 года  Гродзенскі  дзяржаўны  абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі  прымаў  удзельнікаў абласнога этапу Рэспубліканскага  конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка: прысвячэнне маёй Радзіме”.

Яго ўдзельнікамі сталі  пераможцы раённых этапаў -   навучэнцы,з усіх рэгіёнаў Гродзеншчыны.

         Са сцэны прагучалі вершы беларускіх класікаў – Якуба Коласа, Янкі Купалы, Пімена Панчанкі, Уладзіміра Караткевіча, а таксама  творы  сучасных паэтаў і аўтарскія творы.  Выступленне юных чытальнікаў дружнымі апладысментамі падтрымлівалі зацікаўленыя слухачы.        

         Ад Гродзенскага абласнога аддзялення “Саюз пісьменнікаў Беларусі” спецыяльнымі прызамі ў намінацыі “За глыбіню пранікнення ў вобраз і сэнс твора”  былі ўзнагароджаны:

- Ласевіч Іван, ДУА “Міжэвіцкая сярэдняя школа” Слонімскага раёна;

- Куршук Дар’я, ДУА “Гімназія №1 г.п.Зэльва”;

- Гайдук Андрэй, ДУА “Сярэдняя школа №26 г.Гродна”;

- Баракаў Іван, ДУА “Гімназія №1 г.Астраўца”.

На падставе рашэння журы пераможцамі сталі:

узроставая катэгорыя 1-4 класы:

I месца –Мешчаракоў Яраслаў, ДУА “Сярэдняя школа №39 г.Гродна” (26,6 балаў);

I месца – Баракаў Іван, ДУА “Гімназія №1 г.Астраўца” (26,6 балаў);

ІІ месца – Сварабовіч Ксенія, ДУА “НПК Канвелішскія яслі-сад – сярэдняя школа” Воранаўскага раёна (24,6 балаў);

ІІІ месца – Міхайлава Ульяна, ДУА “Гмназія №1 г.Слоніма” (24,4 бала).

Узроставая катэгорыя 5-6 класы:

І месца – Дарняк Арына, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа” (26,6 балаў);

ІІ месца – Ласевіч Іван, ДУА “Міжэвіцкая сярэдняя школа” Слонімскага раёна (26,2 бала);

ІІ месца – Тумаш Юлія, ДУА “Сольская сярэдняя школа” Смаргонскага раёна (26,2 бала);

ІІІ месца – Іваноў Фёдар, ДУА “Валеўскі НПК дзіцячы сад-сярэдняя школа” Навагрудскага раёна (25,6 балаў).

Узроставая катэгорыі 7-8 класы:

І месца – Ваганава Наталля, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа” (26,8);

ІІ месца – Прымачок Анастасія, УА “ГДзАПТДзМ” (25,8 балаў);

ІІІ месца – Зарэцкі Андрэй, ДУА “Сярэдняя школа №27 г.Гродна”(25,2 бала).

Узроставая катэгорыі 9 – 10 класы:

І месца – Чылік Раман, ДУА “Слонімскі РЦТДзіМ” (28 балаў);

ІІ месца – Булько Вераніка, УА “ГДзАПТДзМ” (26,4 бала);

ІІІ месца – Разуева Дар’я, ДУА “Астрынская сярэдняя школа ім. А.С.Пашкевіч”, Шчучынскага раёна (26,2 бала).

Агульная ведамасць выступлення чытальнікаў абласнога конкурсу “Жывая класіка”

 

 

 

Просмотров: 178 | Добавил: frank123 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]