Среда, 20.09.2017, 03:19
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость
Главная » 2017 » Май » 23 » “Жывая класіка”
09:29
“Жывая класіка”

Абласны этап  Рэспубліканскага  конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

 

20 мая 2017 года  Гродзенскі  дзяржаўны  абласны Палаца творчасці дзяцей і моладзі  прымаў  канкурсантаўабласнога этапу Рэспубліканскага  конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”.  Яго удзельнікамі сталі  пераможцы раённых этапаў -  77 таленавітых хлопчыкаў і дзяўчынак з усіх рэгіёнаў Прынямоння. (Увогуле ў конкурсе прынялі ўдзел амаль 1700 навучэнцаў Гродзенскай вобласці).

         Са сцэны прагучалі вершы беларускіх класікаў – Якуба Коласа, Кандрата Крапівы, Пімена Панчанкі, а таксама  творы  сучасных паэтаў.  Выступленні юных чытальнікаў дружнымі апладысментамі падтрымлівалі зацікаўленыя слухачы.

         На падставе рашэння журы пераможцамі сталі:

узроставая катэгорыя 1-4 класы:

I месца - Чайкоўская Алеся, ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Вішнеўскі яслі-сад-сярэдняя школа” Смаргонскага раёна (137 балаў);

ІІ месца – Струпавец Паліна, ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Слоніма” (130 балаў);

ІІІ месца – Сянюта Мікалай, ДУА “Пагародзенская сярэдняя школа” Воранаўскага раёна (129 балаў).

Узроставая катэгорыя 5-6 класы:

І месца – Палубятка Аляксандра, Воўк Валерый, Дзянісевіч Вікторыя, УА “ГДзАПТДзМ” (135 балаў);

ІІ месца – Дурэйка Аляксандра, ДУА “Гімназія г.Смаргоні” (131 бал);

ІІ месца – Крук Кацярына, ДУА “Ханявіцкі дзіцячы сад- сярэдняя школа”  Свіслацкага раёна (131 бал);

ІІІ месца – Прымачок Анастасія, ДУА “Гімназія №2 г.Гродна” (127 балаў).

Узроставая катэгорыя 7-8 класы:

І месца – Чылік Раман, ДУА “Слонімскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі” (144 бала);

ІІ месца – Полагава Аляксандра, ДУА “Жухавічская сярэдняя школа” Карэліцкага раёна (130 балаў);

ІІІ месца – Лабоцкая Ганна, ДУА “Сярэдняя школа №37 г.Гродна” (125 балаў);

ІІІ месца – Талочка Маргарыта, ДУА “Васілішкаўская сярэдняя школа” Шчучынскага раёна (125 балаў).

Узроставая катэгорыя9 – 10 класы:

І месца – Гаргун Андрэй, ДУА “Сярэдняя школа №7 г.Ваўкавыска” (132 бала);

І месца – Лісік Аляксандра, ДУА “Мяжэвічская сярэдняя школа” Слонімскага раёна (132 бала);

ІІ месца – Ціханчук Аляксандра, ДУА “Сярэдняя школа №34 г. Гродна” (129 балаў);

ІІ месца – Хмялеўскі Сяргей, ДУА “Васілішкаўская сярэдняя школа” Шчучынскага раёна (129 балаў);

ІІІ месца – Бандысік Валерыя, ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Свіслачы” (127 балаў);

ІІІ месца – Астроўская Ірына, ДУА “Елкаўская сярэдняя школа”  Зэльвенская раёна(127 балаў).

 

 

Просмотров: 118 | Добавил: frank123 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]